Ogólnopolskie warsztaty reagowania na zamachy

W dniach od 12 do 13 czerwca 2023 roku w hotelu “Kuźnia napoleońska” w Paprotni koło Warszawy odbędą się III Ogólnopolskie Warsztaty z reagowania na zamachy Przygotowanie do zagrożeń wojennych, hybrydowych i terrorystycznych. Organizatorami wydarzenia są Safety Project i Centrum Ratownictwa. Warszaty odbędą się pod patronatem medialnym Security OPS.

Obrona przed zamachem i udzielanie pierwszej pomocy

Program warszatów objemuje takie elementy jak: kolekcjonerski pokaz broni, amunicji i ŚPB,  podstawy posługiwania się bronią palną, udzielanie pierwszej pomocy – resuscytacja krążeniowo-oddechowa, użycie AED, reagowanie na informację o podłożeniu urządzenia wybuchowego – ćwiczenia grupowe z przypisanymi rolami, wykorzystanie zabezpieczeń technicznych w reagowaniu na zamachy, wykorzystanie i użycie siły fizycznej w obronie przed zamachami, udzielanie pierwszej pomocy – urazy zewnętrzne, przygotowanie plecaka ewakuacyjnego oraz ewakuacja ze strefy zagrożenia po zamachu – elementy TC3.  Zwieńczeniem warszatów będzie wręczenie certyfikatów i nagród.

Doświadczeni trenerzy i szkolenie praktyczne

Zaletami warsztatów organizowanych przez Safety Project i Centrum Ratownictwa są posiadajacy szeroką wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy trenerzy oraz specjalnie dostosowany program szkolenia posiadający nastepujące atuty:

  • Praktyczna forma szkolenia, bogata w dyskusje, ćwiczenia, symulacje działania w środowisku zbliżonym do realnego;
  • Wykorzystanie atrap urządzeń wybuchowych, egzemplarzy realnej broni palnej, środków pozoracji, urządzeń oraz materiałów do udzielania pierwszej pomocy, a także środków podręcznych dostępnych w potencjalnym środowisku zamachu;
  • Kadra trenerska z doświadczeniem w instytucjach bezpieczeństwa narodowego posiadająca przygotowanie pedagogiczne – gwarantująca bezpieczne oraz skuteczne szkolenie;
  • Program szkolenia dostosowany do realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa w środowisku obiektów użyteczności publicznej (reagowanie na zamachy, udzielanie pierwszej pomocy oraz wykorzystanie zabezpieczeń technicznych);
  • Dynamiczna forma warsztatowa w postaci uczestniczenia w kolejnych modułach praktycznych ze zmieniającą się tematyką oraz intensywnością kolejnych zagadnień;
  • Konkurs strzelecki z atrakcyjnymi nagrodami;
  • Limitowane grupy szkoleniowe do 20 osób – ogólna liczba szkolonych do 80 osób;
  • Integracyjna kolacja z oprawą muzyczną po pierwszym dniu szkolenia;
  • Dostęp do e-szkolenia wstępnego na platformie edukacyjnej Safety Project;
  • Atrakcyjne pakiety powitalne od Militaria.pl i innych partnerów technicznych
  • Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
  • Certyfikaty oraz pamiątkowe zdjęcie po zakończeniu szkolenia.

Specjalistyczna wiedza i umiejętności

Uczestnicy warsztatów posiądą wiedzę z zakresu: reagowania na wybrane metody działania sprawców oraz udzielania pierwszej pomocy w warunkach zamachów na życie i zdrowie.

Ponadto zdobędą umiejętności lidera bezpieczeństwa w zakresie zagrożeń wojennych i hybrydowych oraz reagowania na zamachy w środowisku budynków użyteczności publicznej, a także kompetencje w zakresie projektowania procedur reagowania na zagrożenia w obiektach użyteczności publicznej. 

Przeczytaj także: I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie >>

Zapisy na warsztaty przyjmowane są  na podstawie formularza zgłoszeniowego do 1 czerwca 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona do 80 uczestników – o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Safety Project. 

Źródło: Safety Project