ENISA opublikowała zaktualizowaną wersję narzędzi AR-in-a-Box

Grafika: ENISA

Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) wspiera organizacje oraz instytucje w kontekście zwiększenia świadomości, oraz możliwości zapewnienia cyberbezpieczeństwa. W tym celu agencja opublikowała zaktualizowaną wersję narzędzi AR-in-a-Box (Awareness Raising in a Box).

Czym są narzędzia AR-in-a-Box?

AR-in-a-Box to kompleksowy zestaw narzędzi oferujący połączenie teoretycznych ram i praktycznych zasobów, umożliwiających organizacjom tworzenie dostosowanych programów podnoszenia świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym grywalizacji treści. Umożliwia on profesjonalistom, przedstawicielom małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, oraz podmiotom publicznym lub prywatnym, poszerzenie wiedzy na temat technik podnoszenia świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zaktualizowana wersja AR-in-a-Box zawiera istniejący katalog instrukcji, gier i ćwiczeń, ale została również wzbogacona o nowy przewodnik dotyczący opracowywania wewnętrznych i zewnętrznych planów komunikacji w sytuacjach kryzysowych.

Przeczytaj także: NASK i CBZC będą chronić Podlasie przed cyberprzestępcami >>

Przewodnik po komunikacji w kryzysie cybernetycznym ma na celu pomóc organizacjom i ekspertom poprawić ich gotowość komunikacyjną i reakcję w czasach kryzysu cyberbezpieczeństwa. Ponieważ takie incydenty mogą mieć wpływ na kilka aspektów ich działalności, przewodnik zapewnia holistyczne podejście do ich ochrony oraz łagodzenia ryzyka i szkód.

Źródło: CPT ABW