Nowy sprzęt funkcjonariuszy SOK

Zdjęcie: Komenda Główna SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali nowy sprzęt w postaci nowoczesnych latarek, profesjonalnych kolimatorów oraz nowoczesnych kabur do broni krótkiej. Zakupiony sprzęt ma pomóc funkcjonariuszom w codziennych działaniach na obszarze kolejowym.

Nowoczesny sprzęt i broń

W ręce funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei trafiło 256 latarek taktycznych z serii Pro Tac Railmount HL-X i 189 latarek taktycznych z serii TLR-1 HL opracowanych przez STREAMLIGHT specjalnie dla służb mundurowych, 112 celowników kolimatorowych Holosun HS503CU Red Dot-Multi Reticle-Solar Panel, a także 189 nowoczesnych kabur Safariland z oświetleniem taktycznym.

Celowniki kolimatorowe będą dodatkowym wyposażeniem pistoletów maszynowych Scorpion EVO 3 A1, jednakże można je zamontować na wszystkich karabinkach, które są na wyposażeniu SOK, m.in. Grand Power Stribog SR9.

Przeczytaj także: Kolejne dostawy broni dla Straży Granicznej >>

Nowoczesne kabury Safariland z oświetleniem taktycznym wykorzystywane będą do przenoszenia będących na wyposażeniu SOK pistoletów Glock 17 gen. 5.

W pierwszej kolejności zakupiony sprzęt trafia do Grup Operacyjno-Interwencyjnych SOK, które powołane zostały m.in. do obezwładniania i ujęcia niebezpiecznych, w tym uzbrojonych przestępców na obszarze kolejowym RP, pociągach i dworcach kolejowych.

Źródło: Komenda Główna SOK