Forensic Experts Forum 2023

Zdjęcie: CBZC

W dniach 14-15 września 2023 r. w siedzibie Europolu w Hadze odbywała się konferencja Forensic Experts Forum (FEF), która była poświęcona promowaniu współpracy międzynarodowej w dziedzinie Informatyki Śledczej. Uczestnicy dzielili się wiedzą, nowinkami technologicznymi, najlepszymi praktykami i innymi informacjami, które mogą pomóc w rozwiązywaniu zagadnień związanych z kryminalistyką cyfrową na skalę międzynarodową.

Analizy urządzeń IoT i nowoczesne techniki śledcze

Uczestnikami konferencji byli specjaliści zajmujący się informatyką śledczą w organach ścigania, instytutach kryminalistycznych, międzynarodowych projektach oraz środowiskach akademickich.

W tegorocznej edycji forum ekspertów prezentowano wyniki badań i demonstracje z zakresu nowych technologii, nowoczesnych technik śledczych, analizy urządzeń IoT, czy też badania elektronicznych systemów w pojazdach.

Organizatorzy konferencji zadbali również, aby nie zabrakło informacji na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w kryminalistyce cyfrowej oraz rozwiązań z obszaru odzyskiwania, rekonstrukcji, a także odszyfrowywania danych.

Przeczytaj także: 24. Konferencja Branży Ochrony >>

Jednym z tematów konferencji był również przykład innowacyjnych rozwiązań stosowanych w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości, które są odpowiedzią na wyzwania związane z rekrutacją, edukacją oraz skuteczną koordynacją zadań funkcjonariuszy CBZC, zajmujących się na co dzień zwalczaniem poważnej i zorganizowanej cyberprzestępczości.

Wyzwania jakie stoją przed Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości oraz bieżące działania jakie są realizowane w ramach przewodnictwa w organizacji ECTEG (European Cybercrime Training and Education Group) przedstawił nadkom. Marcin Bednarz – Zastępca Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Źródło: CBZC