Bez nich Internet nie byłby taki sam – nazwa.pl przyznała coroczne wyróżnienia

Grafika: Nazwa.pl

Każdy wkład w innowacje technologiczne, propagowanie bezpieczeństwa informatycznego czy edukację związaną z IT to cegiełka budująca lepszą przyszłość naszego kraju. Instytucje i przedsiębiorstwa, które się do tego przyczyniają, powinny być doceniane i wyróżniane. Jak co roku spółka nazwa.pl nagrodziła podmioty, których działania pozytywnie przekładają się na cyfrowy rozwój Polski. W tym roku wyróżnienia zostały przyznane w czterech kategoriach: Ekspert Innowacji, Ekspert Bezpieczeństwa, Ekspert Edukacji oraz Ekspert Badań i Nauki.

Ekspert Innowacji – Intel Corporation

W kategorii Ekspert Innowacji tegorocznym laureatem wyróżnienia nazwa.pl została firma Intel Corporation, zajmująca się tworzeniem i dostarczaniem na rynek szybkich oraz wydajnych procesorów, niewątpliwie wyznaczając branżowe standardy w tej dziedzinie. Z innowacyjnymi rozwiązaniami Intel Corporation wszyscy z nas stykają się każdego dnia. Doceniliśmy je także my, decydując się na wykorzystanie najnowszych procesorów z serii Intel Xeon w setkach serwerów, które wspólnie tworzą chmurę nazwa.pl. Warto wspomnieć, że jednostki obliczeniowe dostarczane przez firmę Intel Corporation cechuje imponująca moc obliczeniowa, co ma niebagatelne znaczenie we wszystkich projektach wymagających szybkiego przetwarzania danych.

Ekspert Bezpieczeństwa – CERT Polska

Wyróżnienie w kategorii Ekspert Bezpieczeństwa zostało przez nas przyznane działającemu w strukturach NASK zespołowi CERT Polska. Jest to doświadczony i uznany podmiot, realizujący szereg działań z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa informatycznego, ze szczególnym uwzględnieniem reagowania na poważne incydenty pojawiające się w Internecie. CERT Polska współpracuje z podobnymi jednostkami z całego świata, aktywnie walcząc z coraz powszechniejszą cyberprzestępczością. To właśnie skuteczne dbanie o profesjonalną ochronę teleinformatyczną w Polsce skłoniło nas do przyznania tej nagrody.

Ekspert Edukacji –  spidersweb.pl

O tym, jak ważna jest edukacja, nikogo nie trzeba przekonywać. Tegoroczny tytuł Eksperta Edukacji przyznaliśmy portalowi spidersweb.pl, który jest znany chyba wszystkim osobom związanym profesjonalnie i nieprofesjonalnie z branżą IT w Polsce. To jeden z największych i najchętniej odwiedzanych serwisów poruszających m.in. tematykę nowych technologii w Polsce. Od lat udostępnia on opiniotwórcze artykuły i propaguje wiedzę na temat nauki i technologii. Nie bez znaczenia jest też forma przekazu, którą w przypadku spidersweb.pl można opisać jako bardzo przystępną i ciekawą. Jesteśmy pewni, że dzięki zaangażowaniu spidersweb.pl nikomu nie umknie żadna nowinka z cyfrowego świata.

Ekspert Badań i Nauki – Kantar Polska S.A.

Każdy z nas chce wiedzieć, co sądzą o nim inni. Lubimy poznawać opinie, które pozwalają nam budować jeszcze lepsze, dostosowane do oczekiwań rynku, rozwiązania. Właśnie za pogłębianie wiedzy na temat rynku, przy użyciu najnowszych osiągnięć technologii badawczej, wyróżnienie w kategorii Ekspert Badań i Nauki otrzymał w tym roku światowy lider w dostarczaniu informacji, czyli Kantar Polska S.A. To znana chyba wszystkim i bardzo dobrze oceniana agencja, która zajmuje się analizą danych, badaniem rynku, doradztwem oraz sondowaniem opinii publicznej. Celem Kantar Polska S.A. jest dostarczanie wiedzy i formułowanie strategii biznesowych dla korporacji i instytucji publicznych.

Przeczytaj także: Cyberprzestępcy podszywają się pod CBZC >>

Cyfrowy rozwój to wspólny cel, który razem z nami realizuje w Polsce wiele przedsiębiorstw i organizacji. Przyznając  wyróżnienia, chcemy pokazać, że jako odpowiedzialna firma doceniamy wszelkie działania mające na celu stałe usprawnianie transformacji cyfrowej w kraju. To dzięki tym podmiotom, które otrzymują co roku nasze nagrody, Internet w Polsce jest po prostu lepszym miejscem. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej motywacji! – podsumował Krzysztof Cebrat, prezes zarządu spółki nazwa.pl

Źródło: nazwa.pl