HK-416 trafiły do WZD SG

Zdj.: st. chor. szt. SG E. Szczepańska, chor. SG K. Szwed | Źródło: Zespół Prasowy KGSG

Kolejnych 25 szt. karabinków 5,56 mm Heckler & Koch HK-416 trafiło w tym tygodniu do funkcjonariuszy z Wydziałów Zabezpieczenia Działań SG we wszystkich oddziałach SG.

Szkolenia, ćwiczenia, operacje i działania w ochronie granicy państwowej prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami innych służb oraz z żołnierzami umożliwiły funkcjonariuszom z Wydziałów Zabezpieczenia Działań SG poznanie, ale także uzyskanie opinii na temat karabinków HK-416. Ta broń jest na wyposażeniu różnych jednostek specjalnych.

HK-416 to niezawodne karabinki używane przez armie na całym świecie oraz jednostki policyjne. Posiadanie tej broni również przez funkcjonariuszy z WZD SG umożliwi efektywne działanie w sytuacjach kryzysowych, ponieważ zarówno żołnierze, jak i funkcjonariusze WZD wyszkoleni z obsługi tej samej broni, będą mogli (w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych) skutecznie z niej skorzystać. 

Przeczytaj także: Rok funkcjonowania Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości >>

Ponadto pododdziały kontrterrorystyczne Policji, z którymi WZD prowadzi wspólne działania w ramach zwalczania fizycznego terroryzmu, są również wyposażone w broń firmy HK (pistolety maszynowe oraz karabinki). To kolejny argument przemawiający za wyposażeniem jednostek specjalnych Straży Granicznej we wspomnianą broń w celu umożłiwienia im skutecznego działania w sytuacjach kryzysowych.

Tekst: st. chor. szt. SG E. Szczepańska, chor. SG K. Szwed | Źródło: Zespół Prasowy KGSG