Przestępca internetowy zatrzymany przez CBZC

Zdjęcie: CBZC

Funkcjonariusze z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości dokonali zatrzymania jednego z członków zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność polegała na bezprawnym uzyskiwaniu loginów, haseł dostępowych i autoryzacyjnych do rachunków bankowych pokrzywdzonych podmiotów i osób fizycznych. 

Aresztowano jednego z najważniejszych członków grupy przestępczej

Policjanci z CBZC dokonali zatrzymania na terenie województwa mazowieckiego. O kluczowej roli zatrzymanego w grupie przestępczej świadczą wykonywane przez niego zadania m.in. pozyskiwanie w nieuprawniony sposób loginów, haseł dostępu oraz informacji o wysokości środków zgromadzonych na rachunkach bankowych pokrzywdzonych, jak i za pośrednictwem sieci Internet uzyskiwanie bez uprawnienia dostępu do informacji dla niego nie przeznaczonej.

Przeczytaj także: Jak nie dać się oszukać w internecie? >>

W toku wykonywanych czynności w pomieszczeniach mieszkalnych u zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono m.in. dokumenty potwierdzające wpłaty środków pieniężnych i wydania w zamian środków w postaci kryptowalut; liczny sprzęt komputerowy, telefony komórkowe – służące do popełniania czynów zabronionych, elektroniczne nośniki danych, a także liczarkę do banknotów.

Wobec zatrzymanego mężczyzny na wniosek Prokuratury Regionalnej w Poznaniu Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto w Poznaniu zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: CBZC