Nowe firmy w programie PWCyber 

Grafika: gov.pl

Trzy nowe firmy dołączyły do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Głównym celem Programu PWCyber jest zwiększenie potencjału narodowego w zakresie technologii cyberbezpieczeństwa.

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) powstał w 2019 roku i jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., w celu zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnoszenia świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczą firmy technologiczne (polskie i zagraniczne), które zdecydowały się współpracować przy działaniach mających na celu podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa Polski.

Nowi partnerzy Programu PWCyber

Trzy nowe firmy, które dołączyły do programu PWCyber to: Evercom, Galach Consulting i Secawa Sp. z o.o.

Firma Evercom należy do liderów w obszarze cyberbezpieczeństwa, ochrony informacji i utrzymania ciągłości działania. Firma będąca renomowanym dostawcą systemów teleinformatycznych dostarcza kompleksowe rozwiązania IT oraz świadczy zaawansowane usługi informatyczne.

Firma Galach Consulting Sp. z o.o. świadczy usługi doradcze w zakresie cyberbezpieczeństwa, obejmujące między innymi audyty i testy bezpieczeństwa, wdrażanie systemów zarządzania bezpieczeństwem i ciągłością działania, testy socjotechniczne oraz szkolenia. Realizuje także prace badawczo-rozwojowe, których celem jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod i narzędzi wspierających procesy zarządzania cyberbezpieczeństwem, w tym identyfikację podatności w systemach przetwarzania informacji.

Przeczytaj także: Ponad 100 tysięcy stron na liście niebezpiecznych domen CERT Polska >>

Firma Secawa Sp. z o.o.  to polska firma świadcząca usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Głównym filarem działalności firmy jest Praktyczny Trening Antyphishingowy, który ma na celu zwiększanie odporności pracowników firm na ataki hakerskie. Praktyczny trening oparty jest o autorską platformę Secawa, która pozwala na symulowanie zaawansowanych scenariuszy socjotechnicznych oraz monitorowanie postępów pracowników w czasie rzeczywistym.

Źródło: gov.pl