Kolimatory Eotech dla Straży Granicznej

Zdjęcie: Straż Graniczna

Straż Graniczna kupiła zestawy celowników holograficznych Eotech EXPS 3.0, które będą dodatkowym wyposażeniem karabinków HK 416. Nowe celowniki trafiły do formacji w minionym tygodniu.

Zakupione za kwotę 750 tys. zł. kolimatory można zamontować na wszystkich karabinkach, które obecnie są na wyposażeniu SG, m. in.: Beryl 96C, Grot-MSBS, HK 416.

Kolimator Eotech EXPS 3.0

Kolimator Eotech EXPS 3.0 to celownik holograficzny, który ze względu na sposób projekcji znaku celowniczego jest znacznie lepszy od tradycyjnego kolimatora. Model ten jest najwyższym oferowanym przez producenta.

Celownik posiada 20 trybów jasności (w tym ustawienia pod strzelanie z noktowizją) oraz unikalną technologię hologramu jako punktu celowniczego.

W momencie uszkodzenia lub zabrudzenia szkła punkt celowniczy wyświetlany jest na sprawnej części szkła. Punkt celowniczy został przeznaczony do szybkiego namierzania celów.

Przeczytaj także: Kolejne karabinki MSBS GROT dla Straży Granicznej >>

Zewnętrzny okrąg o średnicy 68 MOA umożliwia szybkie znalezienie punktu celowniczego po zmianie celu. Centralny punkt celowniczy o wielkości 1 MOA idealnie współpracuje z powiększalnikami.

Uniwersalny punkt celowniczy umożliwia strzelanie na różnych dystansach bez zmiany ustawień. Centralny punkt 1 MOA, przy ustawieniu na odległość ok 50 m, będzie również pokrywał się z punktem trafienia na 200m.

Źródło: Straż Graniczna