Kolejne karabinki MSBS GROT dla Straży Granicznej

Zdjęcie: Straż Graniczna

W trakcie II Międzynarodowych Targów POLSECURE Fabryka Broni „Łucznik” – Radom i Straż Graniczna podpisały umowę na dostawę 240 karabinków MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm. Nowa broń ma trafić na wyposażenie Straży Granicznej do końca 2023 roku.

Umowę w Kielcach podpisali reprezentujący Fabryką Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. dr Wojciech Arndt, prezes zarządu oraz Seweryn Figurski, członek zarządu oraz Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

Kolejna partia MSBS GROT dla SG

Pogranicznicy już kolejny raz kupują karabinki MSBS GROT. Dotychczas trafiło do nich blisko 1300 sztuk. Funkcjonariusze Straży Granicznej podkreślają, że broń z Radomia doskonale sprawdza się w ich służbie i można ją łatwo przystosować do konkretnych działań, dlatego zdecydowano się na zakup następnej partii broni.

Karabinek GROT

Karabinek szturmowy GROT 5,56 mm, który został opracowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, powstał w efekcie projektu Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS) realizowanego w ramach programu Zaawansowanych Indywidualnych Systemów Walki (ZISW) TYTAN.

Przeczytaj także: Nowe toyoty dla Straży Granicznej >>

Modułowa konstrukcja broni zapewnia możliwość szybkiego dostosowania do potrzeb użytkownika, a karabinek może występować w wielu konfiguracjach i wersjach, zarówno w układzie klasycznym, jak i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS GROT weszły na wyposażenie Sił Zbrojnych RP w 2017 roku.

Zdjęcie: Targi Kielce