Konferencja „Łączność – dziś i jutro”

Zdjęcie: DKWOC

W Olsztynie odbyła się pierwsza edycja konferencji „Łączność – dziś i jutro”. Wydarzenie to zostało zorganizowane wspólnie przez Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni i Sztab Generalny WP w ramach Święta Łączności i Informatyki.

Współpraca DKWOC ze środowiskiem cywilnym

Na pierwszej konferencji pod hasłem „Łączność – dziś i jutro”spotkali się przedstawiciele wojska ze światem nauki i przemysłu. Podczas sześciu paneli tematycznych, w trakcie 7 godzin, blisko 20 ekspertów debatowało nad najbardziej aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed współczesną łącznością.

Podczas paneli, zaprezentowano rozwiązania potrzebne wojsku, kierunki rozwoju współpracy oraz wymagania wobec sprzętu i programów wykorzystywanech przez Siły Zbrojne RP.

Ponadto poruszono takie tematy jak skuteczna komunikacja sieciowa, wykorzystanie narzędzi AI, Multi Domain Operation czy Model Cyfrowego ekosystemu.

Przeczytaj także: Cyber Commanders Forum w Krakowie >>

Konferecja „Łączność dziś i jutro” jest kolejnym elementem współpracy DKWOC ze środowiskiem cywilnym, która jest niezbędna do zapewnienia Polsce cyberbezpieczeństwa.

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni ma podpisane porozumienia zarówno z firmami polskimi jak i międzynarodowymi, m.in. z Amazon Web Services, Microsoft, Dell Cisco, PERN, Poczta Polska czy T-Mobile.

Źródło: DKOWC