Odznaczenie dla dyrektora NASK

Zdjęcie: NASK

Krzysztof Silicki, dyrektor ds. strategicznego rozwoju cyberbezpieczeństwa w NASK, został uhonorowany przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. To najważniejsze, po Orderze Orła Białego, odznaczenie cywilne w Polsce.

Kim jest Krzysztof Silicki?

Dyrektor Krzysztof Silicki to współtwórca polskiego internetu, szef pierwszego zespołu reagowania na incydenty (CERT) w Polsce oraz wieloletni dyrektor NASK . Krzysztof Silicki to prawdziwa instytucja w świecie polskiego i europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa. Tworzył podstawy, dziś wyznacza kierunki jego rozwoju. Będąc członkiem Rady Zarządzającej i Rady Wykonawczej ENISA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa Sieci i Informacji), opracował strategię jej działania.

Przeczytaj także: Noc innowacji w NASK >>

Jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji przyczynił się m.in. do powstania Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa i regulującej go ustawy. Jest autorem wielu źródłowych publikacji, autorytetem dla ekspertów w sprawach cyberbezpieczeństwa, laureatem licznych nagród i wyróżnień za rozwiązania informatyczne.

Źródło: NASK