Firma SEVENET S.A. dołączyła do Programu PWCyber

Grafika: SEVENET

Podpisano kolejne porozumienie o współpracy w cyberbezpieczeństwie. Do grona partnerów współpracujących na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych instytucji publicznych oraz firm w Polsce dołączyła firma SEVENET S.A.

O Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber)

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in. aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczą obecnie 23 firmy technologiczne (polskie i zagraniczne), które zdecydowały się współpracować nad podnoszeniem poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju. 

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie obejmuje:

  • obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach;
  • obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług;
  • obszar szkoleniowy – szkolenia podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa  w zakresie zwiększania świadomości cyberbezpieczeństwa w organizacji;
  • obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa;
  • obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

SEVENET S.A. od 25 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne. Od czerwca 2011 r. akcje Spółki notowane są w Alternatywnym Systemie Obrotu rynku NewConnect. Spółka wykonuje prace dla największych polskich przedsiębiorstw oraz instytucji w Polsce. Swoją działalność opiera na czterech filarach: rozwiązaniach dla współpracy i komunikacji biznesowej, dostępie do sieci, wyposażeniu centrów danych oraz cyberbezpieczeństwie. Sevenet posiada liczne certyfikaty ISO, WSK, które potwierdzają jakość świadczonych przez nich usług. Dodatkowo firma posiada świadectwa Bezpieczeństwa Przemysłowego UE oraz NATO III-go stopnia.

Przeczytaj także: Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych >>

– Sytuacja na świecie i zidentyfikowane zagrożenia pozwalają przypuszczać, że obszar cyberbezpieczeństwa będzie najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedziną IT, dlatego przystąpienie Sevenet S.A. do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie wpisuje się w strategie rozwoju i świadczenia usług naszej firmy – powiedział Aleksander Jagosz, dyrektor działu cyberbezpieczeństwa w SEVENET S.A. Dzięki temu będziemy mogli podzielić się wiedzą naszych ekspertów z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, co pozwoli na zwiększenie świadomości cyberbezpieczeństwa tak ważnej w dzisiejszych czasach.

Więcej informacji o firmie na stronie sevenet.pl

Źródło: Gov.pl