Druga edycja szkolenia pk. „Cyber investigations”

Zdjęcie: CBZC

Krakowski Zarząd Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, wspólnie z partnerami zagranicznymi był organizatorem i gospodarzem drugiej edycji szkolenia z zakresu cyberprzestępczości w ramach programu OPDAT pn. „ Cyber investigations”. Celem wspólnego szkolenia była wymiana doświadczeń w zakresie walki z cyberprzestepcami.

Amerykańscy instruktorzy w Polsce

Współorganizatorami szkolenia były: Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych DOJ (United States Department of Justice), Agencja do walki z Narkotykami DEA (Drug Enforcement Administration) oraz z Federalne Biuro Śledcze FBI (Federal Bureau of Investigation).

W szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli amerykańskich organów ścigania wzięli udział funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Krajowej Administracji Skarbowej oraz przedstawiciele Prokuratury Krajowej, Prokuratur Regionalnych, Okręgowych i Rejonowych.

Przeczytaj także: CBZC zatrzymało lidera grupy przestępczej >>

Podczas warsztatów i paneli dyskusyjnych i instruktorzy FBI oraz prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przedstawili zagadnienia dotyczące przestępczości, oraz narzędzi do zwalczania nielegalnej działalności w sieci tj. nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Planowane są kolejne edycje wspólnych szkoleń pk. „Cyber investigations”, ponieważ jak podkreślają organizatorzy stanowią one nieszablonowy wkład do procesu doskonalenia w obszarze zapobiegania i zwalczania przestępczego procederu w sieci.

Źródło: CBZC