Frontex organizatorem Dni Przemysłu

Zdjęcie: Frontex

W dniach 9 i 10 listopada 2023 roku Frontex organizuje Dni Przemysłu, które poświęcone są lekkiemu sprzętowi technicznemu do zwalczania przestępczości transgranicznej na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej.

Czym są Dni Przemysłu?

Organizowane przez Frontex Dni Przemysłu to platforma do interakcji i nawiązania kontaktu z ekspertami ze społeczności Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Celem wydarzenia jest stworzenie forum, na którym uczestnicy będą mogli swobodnie dyskutować na temat proponowanych innowacji technologicznych.

Dni Przemysłu to międzynarodowe spotkanie w formacie online, podczas którego odbywają się prezentacje i dyskusje, a także interaktywna cyfrowa platforma wystawiennicza. 

Każdemu podmiotowi uczestniczącemu w Dniach Przemysłu został przydzielony 40-minutowy slot przeznaczony na prezentację, sesję pytań i odpowiedzi oraz wspólne dyskusje.

Najnowsze osiągnięcia technologiczne

Sprzęt prezentowany podczas Dni Przemysłu ma za zadanie usprawnić działania Frontexu w zakresie kontroli granicznej, ponieważ można go wykorzystać do poprawy wykrywania przestępczości transgranicznej, takiej jak przemyt narkotyków, broni palnej, amunicji, materiałów wybuchowych, kradzionych samochodów i podrobionych towarów.

Przeczytaj także: Nowy sprzęt Inspekcji Transportu Drogowego >>

Wśród prezentowanych urzadzeń znajdują się m.in. : kamery inspekcyjne, gęstościomierze i wykrywacze kontrabandy, sondy inspekcyjne, dalmierze laserowe i przedłużane lusterka inspekcyjne z latarką.

Czym jest Frontex?

Frontex to utworzona w 2004 roku Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Celem agencji jest pomoc państwom członkowskim UE i państwom stowarzyszonym w ramach Schengen w ochronie granic zewnętrznych unijnej przestrzeni swobodnego przepływu osób.

Źródło: Frontex