DKWOC włączone do programu „Microsoft Government Security Program”

DKWOC włączone do programu „Microsoft Government Security Program”
DKWOC włączone do programu „Microsoft Government Security Program” Fot. Źródło: DKWOC/www.wojsko-polskie.pl/woc

DKWOC przystąpił do programu Microsoft Government Security Program (GSP), specjalnego programu współpracy Microsoft z instytucjami rządowymi i administracją publiczną. GSP pomaga administracji w obronie krytycznej infrastruktury krajowej przed cyberatakami.

Udział w programie GSP umożliwi DKWOC kontrolowany dostęp do kodu źródłowego, wymianę informacji o zagrożeniach i wczesnych ostrzeżeniach o lukach w zabezpieczeniach oraz możliwość angażowania się w treści techniczne dotyczące produktów i usług Microsoft.

Podczas spotkania z Microsoftu Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), gen. bryg. Karol MOLENDA powiedział:

„W ciągu ostatnich lat Microsoft i DKWOC ściśle współpracowały w wielu kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem. Dzisiejsze porozumienie de facto formalizuje tę współpracę. Udział w programie bezpieczeństwa Microsoftu zapewnia kolejny ważny zasób, który DKWOC może wykorzystać w obronie wojskowych systemów teleinformatycznych przed utrzymującym się zagrożeniem cyberatakami”.

Polska lepiej chroniona przed cyberatakami

DKWOC dołącza do ponad 45 innych krajów i organizacji międzynarodowych reprezentowanych przez ponad 90 agencji.

Gen. bryg. Karol Molenda wraz ze współpracownikami wezmą udział w serii spotkań na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych z wieloma przedstawicielami publicznymi i instytucjami zajmującymi się szerokorozumianym cyberbezpieczeństwem.

Przeczytaj także: 16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” >>

Misją programu Microsoft Government Security Program (GSP) jest budowanie zaufania dzięki przejrzystości. Firma Microsoft uznaje, że ludzie będą używać tylko technologii, której ufają, i dążymy do zademonstrowania naszego zaangażowania w budowanie tego zaufania dzięki naszym zasadom przejrzystości, prywatności, zgodności i zabezpieczeń. Od czasu powstania programu w 2003 roku firma Microsoft zapewniła wgląd w naszą technologię, której rządy i organizacje międzynarodowe mogą używać w celu ochrony siebie i swoich obywateli.

Źródło: DKWOC