CBZC ostrzega przed nową kompanią phishingową

Foto. Źródło: CBZC

Pod koniec października br. Polacy zaczęli otrzymywać wiadomości sms, z informacją o rzekomym otrzymaniu kuponu na zakupy w sklepie Żabka. Wiadomość zawiera link do fałszywej strony logowania do bankowości internetowej.

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ostrzegają przed nowym sposobem oszustwa polegającym na rozsyłaniu na telefony komórkowe wiadomości sms, która zawiera informację o otrzymaniu kuponu na zakupy w sklepie Żabka. Autorzy wiadomości podszywając się tą znaną sieć handlową, załączają do niej link, który prowadzi do panelu wyboru banku. W kolejnym kroku należy zalogować się do swojego banku i odebrać rzekomy kupon.

Pamiętajmy, że przekazując swoje dane logowania możemy stracić zgromadzone na kocie środki jak również dostęp do tego konta.

Przeczytaj także: Szyfrowanie nie tylko dla szpiegów >>

Policja informuje, że złośliwe domeny są na bieżąco umieszczane na oficjalnej liście CERT Polska. Pamiętajmy, że podejrzane wiadomości SMS można przekazać na udostępniony do tego celu przez CERT Polska numer 799 448 084.

Wszelkie inne zagrożenia internetowe można także zgłosić za pomocą formularza znajdującego się na stronie: incydent.cert.pl

Źródło: CBZC