Nowa kamera kopułkowa 8MP ze stali nierdzewnej

Fot. Źródło: Axis Communications | Materiał prasowy

Prezentujemy kamerę AXIS Q3538-SLVE charakteryzującą się dużą odpornością na korozję. Kamera dostarcza wyjątkową jakość obrazu, przydatną w pracach wyjaśniających w znakomitej rozdzielczości 4K, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Jest idealna do stosowania w instalacjach morskich i zakładach przetwórstwa żywności.

AXIS Q3538-SLVE w obudowie ze stali nierdzewnej klasy morskiej (SS 316L) z certyfikatem DNV jest odporna na korozję powodowaną przez wodę morską i chemiczne środki czyszczące. Kamera została także wyposażona w technologię OptimizedIR i specjalną osłonę kopułki, która chroni ją przed odbiciami promieniowania IR od deszczu oraz śniegu. Ponadto, technologie Lightfinder 2.0 oraz Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i znakomite odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetloniowych, a także w niemal całkowitej ciemności.

Pogłębiona analiza danych

Kamera została wyposażona w technologię głębokiego uczenia, która zwiększa jej możliwości w zakresie przetwarzania oraz przechowywania danych obrazu. Pozwala to na gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości informacji na brzegu sieci, czyli w samej kamerze. Dzięki aplikacji AXIS Object Analytics, kamera umożliwia detekcję i klasyfikację osób oraz różnych typów pojazdów w sposób dostosowany do potrzeb klienta. Dostępna usługa platformy ACAP w wersji 4 może podnieść wartość systemu poprzez instalowanie specjalnie opracowanych aplikacji, oferowanych przez Axis i partnerów, które wykorzystują mechanizm głębokiego uczenia na brzegu sieci.

Przeczytaj także: Centra monitoringu wizyjnego. Przyszłość sektora ochrony? >>

Kamera AXIS Q3538-SLVE jest łatwa w instalacji, konserwacji i użytkowaniu, co sprawia, iż jest idealnym rozwiązaniem do oddalonych lokalizacji. Zasilacz nadmiarowy zabezpiecza system przez zwiększenie niezawodności zasilania. Ponadto, technologia Zipstream z obsługą formatów H.264/H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową.

Najważniejsze cechy AXIS Q3538-SLV

  • idealne urządzenie w miejscach narażonych na korozję i innych trudnych warunkach;
  • obudowa ze stali nierdzewnej klasy morskiej;
  • wyjątkowa jakość obrazu dzięki rozdzielczości 4K;
  • obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia;
  • AXIS Edge Vault.

Źródło: Axis Communications