Konferencja pt. „Oświatowy Parasol Cyberbezpieczeństwa”

Zdjęcie: CBZC

W Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Oświatowy Parasol Cyberbezpieczeństwa”, która była również okazją do inauguracji kampanii profilaktycznej „Parasol”. Konferencja była niezwykłym wydarzeniem, w którym wzięło udział 220 osób.

Profilaktyka z zakresu cyberbezpieczeństwa

Edukacja, wymiana doświadczeń i stałe podnoszenie wiedzy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa stanowi niezwykle ważny element w budowaniu świadomości użytkownika Internetu. Jednym z takich wydarzeń, które wpisuje się w takie inicjatywy, była konferencja zorganizowana przez policjantów Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości pt. „Oświatowy Parasol Cyberbezpieczeństwa”.

Wydarzenie adresowane było w głównej mierze do pracowników oświaty realizujących zadania z zakresu profilaktyki społecznej – dyrekcji szkół, pedagogów, nauczycieli, kuratorów, a także funkcjonariuszy garnizonu śląskiego.

Konferencja, którą z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem prowadziła Pani Anna Ujma, prezeska fundacji „Jaskółka”, była także momentem oficjalnej inauguracji działań profilaktycznych „Parasol”, których głównym celem jest szeroko rozumiane cyberbezpieczeństwo.

Konferencję oficjalnie otworzył Zastępca Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Pan inspektor Michał Pudło, po czym w kolejności wystąpili asp. Adam Basoń z Zarządu w Katowicach CBZC i Pan Janusz Bieńkowski z fundacji „Centrum Rozwoju Lokalnego”, którzy zaprezentowali założenia kampanii PARASOL.

Przeczytaj także: Ktoś podszywa się pod Sztab Generalny WP! >>

Następnie o podstawach cyberbezpieczeństwa i budowaniu świadomości cyberzagrożeń mówiła Pani Katarzyna Grabowska – specjalista ds. budowy świadomości cyberbezpieczeństwa Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Po przerwie wykład o zagrożeniach bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online oraz związanych z nimi wyzwaniami omówiła podczas połączenia on-line, Pani Marta Wojtas – koordynatorka Poradni Dziecko w Sieci, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Na zakończenie konferencji o ulubionych cyberprzestępstwach młodzieży szkolnej opowiedział specjalista ds. bezpieczeństwa informatycznego, redaktor naczelny portalu „Zaufana Trzecia Strona” Pan Adam Haertle.

Miniona konferencja była nie tylko spotkaniem osób zajmujących się tematyką cyberbezpieczeństwa, ale także doskonałym momentem na wymianę doświadczeń oraz podzielenie się pomysłami na poprawę szeroko rozumianej cyberhigieny.

Źródło: CBZC