Więcej żołnierzy na granicy z Białorusią

Żołnierze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej na granicy z Białorusią. Zdjęcie: DGRSZ

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik poinformował że na granicę z Białorusią trafi dodatkowe dwa tysiące żołnierzy. Ich zadaniem będzie wsparcie działań funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w województwie podlaskim i w województwie lubelskim. 

Dwa razy wiecej żołnierzy trafi na granicę

Wiceszef MSWiA zaznaczył, że kwestia wysłania dodatkowych żołnierzy na granicę polsko-białoruską omawiana była na Komitecie Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Obecnie działania SG na granicy polsko-białoruskiej wspiera około 2 tysięcy żołnierzy. O dodatkowy tysiąc żołnierzy zawnioskował komendant główny SG.

Do tego wniosku przychylił się szef MON Mariusz Błaszczak, ale na granice pojedzie ich dwa razy więcej. Według wiceministra żołnierze dotrą na granicę w okresie najbliższych dwóch tygodni.

Przeczytaj także: Kolejny cios w siatkę szpiegowską! >>

Działania wojska i SG na granicy wspierają również setki policjantów z całej Polski. W ramach dodatkowego wsparcia zdecydowano o wysłaniu na granicę dodatkowych 500 funkcjonariuszy prewencji i kontrterrorystów wspomaganych przez pojazdy opancerzone Tur VI (obecnie cztery), pojazdy z armatkami wodnymi Tajfun IV oraz śmigłowce.

Źródło: Policja