DKWOC i Cisco podpisały porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa

Źródło: DKWOC

W ramach porozumienia, Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC) i Cisco będą wymieniać się wiedzą o najnowszych cyberzagrożeniach, aby wspólnie zwiększać ochronę cybernetyczną i poziom bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej kraju.

– Współpraca Cisco i DKWOC w obszarze cyberbezpieczeństwa trwa już od kilku lat. Podpisane porozumienie rozszerza jej zakres i pozwoli nam jeszcze bardziej efektywnie wspierać DKWOC w identyfikowaniu, analizowaniu i dokumentowaniu zaawansowanych cyberzagrożeń –powiedział Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Informacje o wykrytych zagrożeniach będą przekazywane DKWOC przez Cisco Talos, specjalną komórkę Cisco zajmującą się cyberbezpieczeństwem, w ramach której 350 analityków z całego świata, przez 24 godziny na dobę, proaktywnie monitoruje sieć w poszukiwaniu najnowszych cyberzagrożeń.

Przeczytaj także: Polska wzięła udział w Międzynarodowym Szczycie poświęconym zwalczaniu ataków ransomware w Waszyngtonie >>

– Cyberbezpieczeństwa nie można osiągnąć. To coś, nad czym trzeba nieustannie pracować wraz z partnerami i sojusznikami. Kluczowa jest wymiana informacji o adwersarzach i stosowanych przez nich technikach. Teraz takimi informacjami DKWOC będzie wymieniać się z CISCO, co znacząco wpłynie na poziom cyberbezieczeństwa –powiedział gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Źródło: DKWOC