Międzynarodowe warsztaty w CBZC

Zdjęcie: CBZC

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zorganizowało warsztaty w ramach priorytetu EMPACT Cyberataki OA 6.3. Tematem warsztatów była cyberprzestępczość jako usługa (CaaS) i spieniężanie środków pochodzących z tych przestępstw poprzez wykorzystanie kryptowalut.

Wymiana metod walki z cyberprzestępczością

Celem warsztatów było wypracowanie dobrych praktyk w państwach członkowskich poprzez omówienie zrealizowanych spraw oraz wymianę doświadczeń i wiedzy specjalistycznej w zakresie zwalczania cyberprzestępczości i pojawiających się nowych sposobów działania sprawców.

Jednym z elementów warsztatów było podzielenie się sposobami i innowacyjnymi metodami radzenia sobie z obecnymi i pojawiającymi się zagrożeniami cyberprzestępczością.

Przeczytaj także: 3 miliardy złotych na cybetarczę >>

W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze CBZC oraz przedstawiciele zagranicznych organów ścigania z Północnej Macedonii, Hiszpanii i Rumunii, którzy zaprezentowali przykłady zrealizowanych spraw. Obecni na warsztatach funkcjonariusze przedstawili struktury i zadania jednostek zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości funkcjonujących w tych państwach i wypracowali kanały bezpośredniej wymiany informacji.

Źródło: CBZC